Nogometaši Bologne so se veselili z navijači po zadnji domači tekmi. Prihodnjo sezono bodo igrali v Ligi prvakov. Foto: EPA

V sredo so Torinčani v Rimu osvojili italijanski pokal, potem ko so premagali Atalanto z 1:0. Le dva dneva zatem je bil odpuščen trener Massimiliano Allegri zaradi neprimernega obnašanja na finalni tekmi. V 95. minuti je bil tudi izključen. Na klopi Juventusa je na stadionu Renata Dall'Are v Bologni sedel Paolo Montero.

52-letnik je predtem vodil mladinsko ekipo Juventusa, za staro damo pa je med letoma 1996 in 2005 odigral 186 tekem v Serie A. Štirikrat je postal italijanski prvak (1997, 1998, 2002 in 2003), trikrat pa je tudi izgubil v finalu Lige prvakov (1997, 1998 in 2003).

Pri Bologni sta zaradi poškodbe manjkala Lewis Ferguson in odlični napadalec Joshua Zirkzee, ki ima številne ponudbe iz Premier lige in iz Bundeslige. Najbolj si ga želijo pri Bayernu, kjer je že blestel pod vodstvom Hansija Flicka.

Riccardo Calafiori je dvakrat zatresel mrežo Juventusa. Foto: EPA

Calafiori nerešljiva uganka za obrambo Juventusa
Gostiteljem je uspel sanjski start. Že v 2. minuti je Riccardo Calafiori z levo nogo poslal žogo pod prečko. V 11. minuti je Santiago Castro z glavo povišal na 2:0. Dve minuti zatem je bila žoga že tretjič v mreži Juventusa, a je bil Jens Odgaard v prepovedanem položaju. Juventus je deloval kot razbita vojska, šele v zadnjih minutah pred odmorom je vzpostavil ravnotežje.

V 53. minuti je kapetan Juventusa Danilo izgubil žogo na svoji polovici. Castro je takoj podaljšal žogo do Calafiorija. Branilec je v slogu najboljših napadalcev lobal Wojciecha Szczesnyja v vratih stare dame za 3:0.

Paolo Montero je uspešno debitiral na klopi stare dame. Foto: EPA

Velika vrnitev Torinčanov v osmih minutah
Montero je moral nekaj spremeniti. Po uri igri je vstopil mladi up Kenan Yildiz, nato pa še napadalec Arkadiusz Milik. Po sedmih mesecih prepovedi igranja zaradi stavniškega škandala se je vrnil Nicolo Fagioli.

V 76. minuti je Federico Chiesa z levo nogo znižal na 3:1. Sedem minut zatem je Milik sijajno zavrtinčil žogo prek živega zidu v mrežo. Gostitelji so bili šokirani in že v naslednjem napadu je Yildiz z močnim strelom z 20 metrov izenačil na 3:3.

V zadnjih minutah je imel Juventus celo priložnost za vse tri točke, a Chiesa v 88. minuti ni bil dovolj zbran pred vrati.

Lazar Samardžić in Jaka Bijol se veselita velike točke v boju za obstanek. Foto: EPA

Samardžić v 103. minuti z bele točke rešil Udinese
Nogometaši Udineseja so v napetem obračunu za obstanek remizirali z Empolijem (1:1). Po že 19. neodločenem izidu v sezoni Videmčani tudi pred zadnjim krogom ostajajo v boju za obstanek.

Slovenski reprezentant Jaka Bijol je igral vso tekmo, Sandi Lovrić je poškodovan, David Pejičić pa ni dobil priložnosti za igro.

Empoli je v 90. minuti unovčil enajstmetrovko prek Mbayeja Nianga. Tudi Videmčani so v 103. minuti prišli do strela z najstrožje kazni, točko je zagotovil Lazar Samardžić, ki je tudi zakrivil prvo enajstmetrovko.

V zadnjem krogu bo Udinese gostoval pri Frosinoneju. Empoli, ki za videmsko zasedbo zaostaja za eno točko, pa bo gostil Romo.